Josef SLANINA – AMALKER

Narozen. 25. 11. 1955

Zemřel 29. 10. 2021

Pepa, jak mu všichni říkali, byl dlouhých 38 let, od roku 1983, členem Magického klubu Motorlet. Při svých vystoupeních používal umělecké jméno „AMALKER“. Zkuste si to přečíst pozadu a hned pochopíte. Pepa byl opravdu chodící a živá „reklama“ na to, jak by měl pravý „Pan kouzelník“ opravdu vypadat. Na všechna vystoupení přišel vždy elegantně ustrojen v obleku, s motýlkem a v bílé košili. Jeho vystoupení byla z kouzelnického pohledu dokonalá a diváci to vždy ocenili velkým potleskem.

Pepa Slanina byl žákem, předsedy MKM Karla Raitra a dlouholetým společníkem dalšího výborného kouzelníka Jaroslava Majera, se kterým společně vyráběli kouzelnické rekvizity. Jejich výrobky vlastní nejeden z tehdejších i současných kouzelníků.

Pepa Slanina se vzhledem ke svému poctivému přístupu ke kouzlům brzy stal „Patronem“ nad mladými kouzelníky v Magickém klubu Motorlet. Byl jednou z „chodících encyklopedií kouzel“ a vždy uměl správně poradit. Mimo to byl velký sběratel kouzelnických rekvizit, hlavně v oblasti mincovní magie a též vlastnil velkou sbírku kouzelnických plakátů.

Jako člověk byl Pepa Slanina velmi obětavý, hodný a pro každého měl vždy dobré slovo. Prostě byl to člověk „Velkého srdce“. Né nadarmo je, na klubových kartách Magického klubu Motorlet vydaných k 65 letům od jeho založení, Pepa Slanina vyobrazen na „Desítce srdcové“. Dnes, kdy na něj vzpomínáme, je to vlastně symbolické, neboť Pepa měl opravdu „deset srdcí“ protože jedno srdce by, na jeho lidskost, laskavost a pochopení pro starosti druhých, bylo málo. A další symbolika, Pepa zemřel, v podstatě nečekaně, právě při reoperaci jeho srdíčka.

Co napsat v této těžké chvíli více, odešel nám do kouzelnického nebe náš kolega a kamarád, na kterého vždy budeme vzpomínat jen v dobrém.

Pepo, co Tě může jedině „těšit“ je to, že se tam „nahoře“ setkáš s výbornými kouzelnickými kamarády, kteří nás opustili nečekaně v posledních dvou letech a tak se tam jistě „Vy kluci kouzelní“ nebudete nudit.

S velkou úctou k Pepovi a Vám všem nahoře, kteří jste po celý svůj život rozdávali radost a vyvolávali úsměvy na tvářích vašich diváků, posíláme kouzelnou vzpomínku a slza na tváři je důkazem toho, že nám moc chybíte.

Za Magický klub Motorlet – předseda Zdenek Seemann a Vláďa Babka.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.