Mikrovečer 22.1.2016

Vystupující:

Pavel Langer / AMALKER-Josef Slanina // Vláďa Babka // Roman Benýšek

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval:František Starý
Kamera:Pavel Barák
Technika:Jiří Prek,Zdeněk Seemann
Foto: Vláďa Babka

První mikrovečer v roce 2016 poznamenalo také počasí a tak se tentokrát sešlo jen pár diváků.O nic ale nepřišli,neboť účinkující předvedli opět svá vystoupení tak,jakoby byl plný sál a tak se dobrá nálada držela po celou dobu.Snad příště bude počasí příznivější a přijde více diváků.


Mikrovečer 19.2.2016

Vystupující:

Vláďa Babka / Petr Ocelík // František Starý / Zdeněk Seemann // Štěpán Šmíd

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval:František Starý
Kamera:Pavel Barák
Technika:Jiří Prek,Zdeněk Seemann
Foto: Vláďa Babka

V pořadí druhý mikrovečer v roce 2016 dopadl úspěšně,neboť se sešlo hodně diváků a rozhodně se měli na co těšit.Své umění přišel ukázat i host z řad profesionálních kouzelníků Petr Ocelík.Opět bylo k vidění mnoho napínavých a zábavných „kouzel“.Další vystoupení bude tentokrát pravděpodobně až v dubnu v tomto roce.


Mikrovečer 15.4.2016

Vystupující:

Vláďa Babka / František Starý // Paul Merild // Štěpán Šmíd

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval:František Starý
Kamera:Pavel Barák
Technika:Jiří Prek,Jiří Cvrček
Foto: Vláďa Babka

V dubnovém mikrovečeru se sešel rekordní počet diváků,ale nakonec každý našel své místo a představení mohlo začít.Jako první se představil Vláďa Babka se svými tradičně vynikajícími kouzly.Následoval František Starý -(Starý jménem,mladý duší) a tak si výborně rozuměl s mladým publikem.Po přestávce a občerstvení zaujal diváky Paul Merild,který mimo jiné hned na úvod objevil z prázdné krabičky od zápalek živou myšku.Na závěr pobavil obecenstvo Štěpán Šmíd svými vtipnými kouzly.Toto bylo pravděpodobně poslední vystoupení před prázdninami a budeme se těšit na další.


Mikrovečer 21.10.2016

Vystupující:

František Starý / Paul Merild // Jaroslav Mallat / Zdeněk Seemann // Vláďa Babka

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval:František Starý
Kamera:Pavel Barák
Technika:Jiří Prek,Zdeněk Seemann
Foto: Vláďa Babka

Na říjnovém vystoupení se podepsalo počasí,možná školní prázdniny a trochu ještě i lenost po prázdninách a tak tentokrát přišlo málo diváků.To ovšem vystupující neodradilo a předvedli svá vystoupení jako vždy naplno.Naposledy letos je možné shlédnout vystoupení ještě 25.11.2016


Mikrovečer 25.11.2016

Vystupující:

František Starý / AMALKER – Josef Slanina // Zdeněk Seemann / MARVIN – Jaroslav Randáček // Petr Ocelík Přemek Rajdl

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval:František Starý
Kamera:Pavel Barák
Technika:Jiří Prek,Zdeněk Seemann
Foto: Zdeněk Seemann
Komentář: Josef Vogl

Poslední mikrovečer v MKM 

               V pátek dne 25. 11. 2016 Magický klub Motorlet Praha uskutečnil další představení pro laickou veřejnost pod názvem Mikrovečer v MKM. Tento večer proběhl v restauraci Meteor v Praze 8 v režii předsedy Zdeňka Seemanna a v moderaci Františka Starého. Jeho prostřednictvím jsme museli bohužel divákům oznámit, že večer je nejen posledním v tomto roce, ale prozatím i posledním v restauraci Meteor. Tuto restauraci totiž čeká rekonstrukce a změna nájemce, takže Magický klub Motorlet tímto počinem zatím ztrácí svůj „domovský přístav“.

                Přes tyto nepříjemné okolnosti zahájil moderátor František Starý vlastní program s optimismem a navázal hned s vlastním parketovým vystoupením, kde nechyběly kouzla ve spolupráci s přítomnými dětmi, kouzla pro dospělé i v závěru tvorba balónkových figurek pro děti. Jako druhý v první třetině programu vystoupil pak dlouholetý člen MKM Josef Slanina – AMALKER se zajímavým programem.

                Program večera byl tradičně rozdělen na tři části se dvěma přestávkami a ve druhé části tedy vystoupil předseda Zdeněk Seemann karetními kouzly a Jaroslav Randáček – MARVIN s jeho tradičním karetním programem, kde uplatnil jeho perfektní komunikaci s diváky. Jeho předvedení bylo diváky velice kladně oceněno i vzhledem k jeho věku a nelehkým zdravotním potížím, kterými poslední dobou prošel.

                Poslední část večera pak patřila dvěma hostům. Jako první pobavil diváky profesionální kouzelník Petr Ocelík karetními pokerovými kouzly, v závěru předvedl proříznutí a pochopitelně i scelení bundy, kterou si vypůjčil od diváka. Závěrem vystoupil dlouholetý přítel Motorletu Přemek Rajdl – předseda KKL z Liberce. V jeho elegantním vystoupení mohli diváci shlédnout zajímavý karetní experiment s mluveným doprovodem, dále perfektní manipulace s mincemi, provazové manipulace v kombinaci s čínskými kruhy a závěrečný efekt se stuhami, to vše za hudebního doprovodu.

                Jednalo se o zdařilý večer s velikou diváckou odezvou a je nám pouze líto, že jsme okolnostmi nuceni sled těchto večerů narušit, neboť prozatím hledáme řešení našeho problému. Věříme však, že se vše v dobré obrátí a my budeme v tradici „Mikrovečerů“ pokračovat, o čemž našim příznivcům včas podáme zprávu.

                                                                                                                            Josef Vogl