Mikrovečer 25.3.2022

Vystupující:

Vláďa Babka / František Starý // Marvin / Tomáš Netopil // Štěpán Šmíd

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval: Paul Merild
Kamera: Pavel Barák
Technika: Jiří Prek, Jiří Cvrček
Foto: Jiří Prek   

Konečně po více jak půl roční přestávce zaviněné  “covidovými” opatřeními, se v pátek večer začal plnit sál restaurace Meteor. Bylo znát, že se dlouho nic nemohlo konat. Sál brzo zaplnilo asi čtyřicet diváků včetně kamarádů z přátelského MKP. Mile nás také překvapila návštěva Petra Ocelíka.

Úderem půl osmé přivítal diváky moderátor programu Paul Merild. Ten pak po celý večer ve velkém stylu uváděl jednotlivé účinkující.

Jako první se představil se svým programem mentální magie jako vždy elegantní Vláďa Babka. Program vystřihl s grácií, na kterou jsme u něho všichni zvyklí. Velice pěkně působilo, že divačky, které asistovaly v jeho programu, odměňoval živými květinami.

Druhý vystoupil Frenky Dlouhán, který svým osobitým humorem dobře pobavil početnou dětskou část publika. Předvedl také kouzlo o kočičce a kuřátku jako vzpomínku na Pepíčka slaninu. Diváky pobavil ještě před představením, když se ve frontě na občerstvení náhodou postavil vedle dvoumetrového pána.

Po přestávce Marvin bravurně vystřihl předpremiéru svého nového programu Lady M, který nacvičil pro Open Fest. Podrobnosti nebudu uvádět, nechte se překvapit v Postoupkách. Smekám klobouk před Jardou Randáčkem, a neumím si ani představit kolik času a energie musel vynaložit na tento projekt. Může nám všem být příkladem.

Dalším vystupujícím byl náš host z MKP Tomáš Netopil. Jeho předvedení bylo velice kultivované a líbivé. Dokázal nám také, že i hodně staré kouzlo, jako je mictácek, dokáže uchvátit i mladé diváky. Ono totiž vždy záleží především na způsobu předvedení.

Po druhé přestávce vystoupil čestný člen MKM a člen Libereckého  klubu kouzel Štěpán Šmíd. Předvedl perfektně zajetý program se spoustou gagů, které vyvolávaly salvy smíchu. Důstojně tak zakončil náš Mikrovečer. Štěpán zúročuje spoustu práce a konzultací na tvorbách svých programů.

Na zdaru večera se také podílela technika Jirkové Prek a Cvrček, a na DVD jako obvykle vše zaznamenal na DV Pavel Barák.

Zdeněk Seemann.

Mikrovečer 29.4.2022

Vystupující:

František Starý / Josef Poncza // Štěpán Šmíd / Jan Riegel // Štěpán Šmíd

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval: František Starý
Kamera: Pavel Barák
Technika: Jiří Cvrček, Zdeněk Seemann , František Starý
Foto: Vláďa Babka 

Další z pravidelných Večerů Mikromagie  MKM  se konal v pátek 29. dubna  2022.

Je znát, že diváci jsou po dlouhé nucené pauze od kultury na kouzla natěšení a opět bylo plno. Tentokrát nás poctil svou přítomností i sám pan prezident. Přesněji řečeno prezident Moravské unie kouzelníků Josef Poncza.

Přesně v půl osmé přivítal diváky svým nezaměnitelným stylem úžasný a vtipný moderátor večera Franta Starý alias Frankie Dlouhán. Na rozehřátí předvedl jako “předskokan” několik kouzel a uvedl prvního účinkujícího – vzácného hosta, který obětavě přijel až z Ostravy Josefa Ponczu. 

Pan prezident zaplnil celou první třetinu vystoupení a předvedl sérii nádherných zapomenutých rutin se šátky, stuhami, kartami a provazy. Opět tak potvrdil, že s jeho vtipným a osobitým předvedením není žádné kouzlo ani staré ani slabé. Velký potlesk diváků to jasně dokazoval.

Po přestávce na občerstvení uvedl Franta Starý dalšího účinkujícího večera, kterým byl Štěpán Šmíd. Čestný člen MKM a člen Klubu kouzel Liberec. Jeho originální humor a naprosto vynikající předvedení kouzel bavilo diváky celou druhou třetinu večera. Je vidět, že Štěpán na sobě a svém repertoáru neustále pracuje a piluje vše na svých četných vystoupení. Odměnou mu byly neustálé salvy smíchu a mohutný potlesk diváků. 

Po další přestávce uvedl Frankie Dlouhán diváky do poslední třetiny představení. Dalším účinkujícím byl se svým repertoárem klasických parketových kouzel člen MKP Praha Jan Riegl. Předvedení bylo velice kultivované a líbivé.

Protože Štěpán Šmíd byl po svém vystoupení “rozjetý” a publikum se do něj doslova zamilovalo, nasadil ho režisér večera ještě jednou jako posledního účinkujícího aby večer zakončil. Volba to byla vynikající protože divákům se nechtělo po skončení představení odcházet a smáli se ještě cestou domů. Další večer mikromagie se uskuteční až po letních prázdninách někdy na přelomu září a října. 

Na zdaru tohoto aktuálního večera se také podílela technika Jirka Cvrček, Frenky dlouhán vše zrežíroval předseda MKM Zdeněk Seemann. Spoustu hezkých fotografií pořídil Vláďa Babka a na DVD jako obvykle, vše zaznamenal Pavel Barák.

Zdeněk Seemann

Mikrovečer 7.10.2022

Vystupující: František Starý / Paul Merild // Štěpán Šmíd // Petr Ocelík

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval: Tom Grif
Kamera: Pavel Barák
Technika: Jiří Prek, Zdeněk Seemann 
Foto: Jiří Prek

První mikrovečer po prázdninách byl očekáván trochu s obavou zda přijdou diváci a v sále nebude jen pár lidí. Obavy se nakonec ukázaly jako liché a diváků se sešlo dostatek, aby účinkující mohli rozdávat radost a překvapení svým uměním. Osud dalšího salonku je ve hvězdách a záleží jaká bude situace. Ať to dopadne jakkoliv, doufáme že nám diváci zachovají svojí přízeň i nadále.

Mikrovečer 11.11.2022

Vystupující: Jan Riegel a Romana Laštovičková / Josef Kaiser // Vláďa Babka //

Tomáš Podzimek / Tom Gryf

Režie: Zdeněk Seemann 
Moderoval: František Starý
Kamera: Pavel Barák
Technika: Jiří Prek, Jiří Cvrček
Foto: Jiří Prek

V pátek 11.11. se uskutečnilo poslední mikromagické vystoupení v tomto roce. Své umění přišli předvést i členové magického klubu MKP, který oslavil 100 let svého trvání. Vystoupení kouzelníků z MKP zakončil Josef Kaiser, který nejen kouzlil, ale ukázal se jako hudebník, když na závěr zahrál na kytaru a zazpíval písničku. Dále vystupovali členové klubu MKM. Program byl pestrý a skvělá nálada a tak to byla hezká tečka za letošní sezónou. Děkujeme našim příznivcům a divákům za podporu a doufáme že nám zachovají svoji přízeň a příští rok se opět sejdeme při společné zábavě.